kwi 08 2015 Postaw na spokój ducha
Komentarze: 0
W zdrowym ciele zdrowy dóch 

Niejednokrotnie słyszeliście zapewne takie powiedzenie - "w zdrowym ciele zdrowy duch". Niemal każdego dnia jesteśmy zalewani takimi sentencjami dotyczącymi zdrowia, ubioru, sposobu życie etc. Zastanawialiście sie kiedykolwiek nad głębszym sensem takich sformułowań?

Chciałbym podkreślić, iż mają one naprawdę głębsze dno. Bo oczywista sprawą jest fakt, że póki jesteśmy zdrowi nasze ciało funkcjonuje poprawnie, jesteśmy szczęśliwi i czujemy się dobrze - ale czy tak jest w rzeczywistości?

Z mojego doświadczenia  wiem, że w zasadzie to jest odwrotnie "zdrowy duch mieści się w zdrowym ciele"! Tak tak nie inaczej, Zapewne wielu w tym momencie stwierdzi, że piszę herezję czy też kłamstwa. Prawda jest jedna i mówi, że wszystko co się wokół nas dzieje to co nas otacza pochodzi z naszego umysłu, który sami kontrolujemy.

Tłumacząc tą zawiłostkę chciałbym podać kilka przykładów, które przybliżą wam to o czym piszę:

- Nasz wygląd zależy od nas samych - my decydujemy czy jesteśmy schludnie ubrani, czy mamy ekstra fryzurę, czy mamy czyste buty,

- Nasze zachowanie - to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze reakcje pozytywne czy też negatywne (99 % negatywnych reakcji można się oduczyć),

- Nasza praca - To od nas zależy ile zarabiamy i gdzie pracujemy (My się godzimy na warunki pracy a nie pracodawca)

Powyższe przykłady pokazują tak naprawdę, że tylko my sami jesteśmy odpowiedzialni za to co nas otacza i gdzie się znajdujemy. Zmieniając siebie możemy zmienić otaczający nas świat na lepszy, bardziej kolorowy a przede wszystkim szczęśliwszy.

pozytywny-umysl   tagi: radość, pieniądze, zachowanie, wygląd, szczeście
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz